Kirkekoncerter og musikalske foredrag

Allan Jarmer - Blue Train - Blue Train

Anders Borbye - Duo Takemitsu - Kristine Thastum Trio

Anders Gaden - Det Ny Kammerkor

Andreas Tophøj - Andreas Tophøj & Rune Barslund

Anja Præst - Maren Hallberg og Anja Præst

Anja Præst Mikkelsen - Anja Præst Trio - Phønix

Ann-Mai-Britt Fjord - Klezmerduo

Arne Andreasen - Arne A band - Arne A band

Bilal Irshed - Bilal Irshed Trio

Carsten Knudsen - Ukulele koncert

Christian Vuust - Den Danske Salmeduo

Clara Richter-Bæk - Duo Vivo

Clara Tesch - Vesselil

Elisabeth Dichmann - Vesselil

Erik H. A. Jakobsen - Vokalgruppen Fontana

Esben Langkniv - Esben Langkniv

Hans Esbjerg - Den Danske Salmeduo

Hans Holm - Old Boys Big Band v. Hans Holm

Hans Jørgen Møller - Peter Abrahamsen

Hans Peter Hansen - Old Boys Big Band v. Hans Holm

Helen Davies - Davies og Kristensen

Helle Asmild - Helle Asmild

Henning Petersen - Bluegrass Boulevard

Henriette Jensen - Aiolos Sax & Organ Duo 

Henrik Bredholt - Klezmerduo

Henrik Hansen - No Direction Home

Henrik Platz - Henrik Platz

Irene Becker - Dørge-Becker-Carlsen-trio

Jakob Elvstrøm - Jazz og salmer

Jakob Panduro - Et Julebud

Jan Eskildsen - Bluegrass Boulevard

Janet Vahl - Kirkeensemblet Prisme

Janne Fredens - Duo Vivo

Jens Stage - Jens Stage

Jens Viggo Fjord - Andalucia Spirit - Flamenco/Orientalsk musik og dans

Jeppe Wessberg Christensen - Jazz og salmer

Jesper Adorján Ankjær - Trio Kokadore: En farverig palet med sydamerikanske, sydeuropæiske og nordiske strøg

Jesper Henning Pedersen - Bluegrass Boulevard

Jesper Hindø - Duo Schack Hindø

Jesper Vinther - Anja Præst Trio

Jørgen Christensen - Blå Mandag Jazz Band

Kamma Bidstrup - Kamma Bidstrup

Karsten Holm - Karsten Holm

Kasper Søeborg - Word'n Global

Keld Jørgensen - Royal Danish Brass

Kristine Thastum - Kristine Thastum Trio

Lars Bo Kujahn - Word'n Global

Lars Bo ”Khaled” Kujahn - Oriental Mood kvartet

Lars Kristensen - Davies og Kristensen

Lars Thodberg Bertelsen - Lars Thodberg Bertelsen

Lene Høst - Vingefang

Louise Juul - Louise Juul

Louise Ring Vangsgaard - Kristine Thastum Trio

Mads Knude Hovgaard - Bluegrass Boulevard

Maja Freese - Vesselil

Maren Hallberg - Maren Hallberg og Anja Præst

Marianne Leth - Duo Takemitsu

Martin Schack - Duo Schack Hindø

Mette Soraya Svane - Andalucia Spirit - Flamenco/Orientalsk musik og dans

Michael Deltchev - Collegium Vocale, Aarhus

Miriam Ariana - Vingefang

Mirwais Fedai - Oriental Mood kvartet

Morten Carlsen - Dørge-Becker-Carlsen-trio

Morten Ginnerup - Still Water Stone

Niels Bitsch Nielsen - Lemvig Kammerkor

Niels-Ole Bo Johansen - Embedsmandsduoen af -84

Ole Reimer - Oriental Mood kvartet

Per Egholm - Duo Adore, Trio Kokadore

Peter Abrahamsen - Peter Abrahamsen

Peter Maquard Sejersen - Anja Præst Trio

Pierre Dørge - Dørge-Becker-Carlsen-trio

Poul J Knudsen - Oriental Mood kvartet

Povl Chr. Balslev - Povl Chr. Balslev - SNUK - Musik- og højtidsgudstjenester m.m.

Rachel Yatzkan - Still Water Stone

Rune Barslund - Andreas Tophøj & Rune Barslund

Therese Adorján Ankjær - Duo Adore, Trio Kokadore

Tina Christiansen - Aiolos Sax & Organ Duo 

Torben Kjær - Koncert til Kirkens rum i ord og toner

Trine Opsahl - Trine Opsahl

Ulrich Klostergaard - SNUK

Ulrik Spang-Hanssen - Embedsmandsduoen af -84 - Jazz og salmer